Prvým a základným krokom ku kúpe správnej veľkosti čiapočky je zistiť obvod hlávky. Poďme si teda povedať, ako správne zmerať obvod hlavy.

Pri malých deťoch, myslím vo veku približne 1 – 2 roky, to môže byť naozaj nadľudský výkon. Staršie deti by už mohli vedieť spolupracovať. Je to niečo podobné ako keď potrebujete obkresliť nožičky, keď kupujete topánky. Ideálne, ak ste na to dvaja. Jeden drží a zabáva, druhý meria. 🙂

Takže poďme na to.

Vezmeme krajčírsky meter. Pozor, overte si, že metrika je správna. Už som videla aj taký krajčírsky meter, kde centimeter nie je centimeter.

Tip: ak nemáte krajčírsky meter, použite stužku. Dajte si ale pozor, aby ste správne zaznačili miesto, kde sa konce spoja a následne správne premerali pravítkom.

Teraz ideme na samotné meranie. Meter vedieme cez čelo ponad uši a okolo hlávky v najširšom mieste. Dávame pozor, aby tesne priliehal. Ak má meraný objekt husté vlasy, zohľadníme to. Rovnako aj vtedy, keď dievčatko nosí svoje dlhé vlásky zapletené do vrkočov.

ako zmerať obvod hlavy
https://icon-library.com/icon/head-profile-icon-13.html

Teraz, keď sme správne zmerali obvod hlávky, vyberáme čiapku podľa odmeranej veľkosti. Teda uvedená veľkosť čiapky zodpovedá obvodu hlávky. Pri každej čiapočke uvádzam aj tip ako sedí, resp. akú veľkosť vybrať.


Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *