Malý výber výrobkov, ktoré vznikli v mojej dielničke.

Za tých 30 rokov čo šijem, som už toho ušila veeeľmi veľa. Začínala som v detstve ručným šitím látkových bábik, zašívaním dier a plátaním, neskôr, už na stroji, som ušila vankúšiky, potom pribudlo oblečenie pre mňa a moju rodinu – sukne, nohavice, šaty, blúzky… Keď bolo treba niečo v domácnosti, ušila som to. Napríklad patchworkový prehoz a obliečky na vankúše na nový gauč, aby sa nezašpinil, obal na vrtáky na moju „bošku“… Vždy ma bavilo vymýšľať si vlastné strihy a riešenia. Najlepšie také, ktoré sú nízkonákladové a podľa možností nech plnia viac účelov naraz.

Keď do nášho života prišli deti, tých riešení bolo treba oveľa viac. V tehotenstve som nechcela investovať do drahého tehotenského oblečenia, najmä kabáta, keď ho využijem len krátko. Ušila som si vsadku na zips do mojej bundy. Po pôrode ma obmedzený rozpočet a žiadny čas na behanie po obchodoch znovu primäli zapojiť fantáziu a zapnúť šijací stroj. Tak vznikli doplnky na kočík, ako je podložka, deka, ktorá sa pripne na kočík a dieťa ju neodkopne, rozšírenie striešky a nánožníka na kočík, aby nesvietilo slnko do očí a dieťatko mohlo pokojne spať.

Na ergo nosič som ušila kryt, dvojvrstvový, aby poslúžil v najväčších zimách, ale aj na jar či jeseň. Kryt dokonca pasoval aj na autosedačku „vajíčko“. Paráda, trafila som dve muchy jednou ranou. 🙂 Plastový podsedák na vysokú jedálenskú stoličku má krátku životnosť, hlavne ak sa stolička dedí od jedného majiteľa k druhému. Preto som ušila podsedáky nové z príjemnej bavlny, mäkkučké, obojstranné a prateľné v práčke.

Mám na konte aj niekoľko tašiek, ruksakov, ľadviniek a vrecúšok, výplň retro hojdačky a dokonca aj čalúnenie gauča (to už nikdy viac :D). Šila som aj activity book, látkové bábiky a oblečenie pre bábiky, peračníkové sponkovníky pre dievčatá, rôzne kapsičky, srdiečkové vankúše, čižmičky do ergo nosiča…

Oblečenie pre deti, ženy a mužov

V mojej dielničke v súčasnosti vzniká najviac výrobkov pre deti, či už sú to legíny (tých nikdy nie je dosť), tepláky, tričká, mikiny, bundy, softšelové nohavice a pyžamá. Pre malé parádnice sú to zase šaty a sukničky a na karneval detské kostýmy. Samozrejme, šijem množstvo čiapok, teplé ušianky, nákrčníky, čelenky, šatky a klobúčiky. Pre dospelých zase tričká, mikiny, dámske šaty, blúzky, legíny, tepláky, sukne, softšelové aj elegantné nohavice, bundy a aj spodné prádlo.

Ponuku na predaj si môžete pozrieť v mojom obchode.

Keďže sa s foťákom nekamarátim, fotím len malú časť toho, čo ušijem, hlavne ak to nejde na eshop. Malý výber mojej práce (čo mám odfotené) je na obrázkoch nižšie.